اعلا شویی

نکاتی مهم در شستشوی مبل که نمی‌دانستید
اکتبر 7, 2020
بید خوردگی
اکتبر 7, 2020

اعلا شویی قالی چیست؟

اعلا شویی قالی به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که علاوه بر شتشوی قالی فرآینده باز سازی و لکه بری در آن صورت می گیرد.

در اعلا شویی ابتدا قالی ها به صورت حرفه به وسیله نیرو های متخصص خانمی کنترل و میزان موارد مورد نیاز برای شتشوی قالی با توجه به میزان پوسیدگی، نوع تار و پود و هم چنین میزان باقی مانده شیرازه و نوع نخ توسط کارشناسان زبده مشخص می شود. سپس فرش وارد مرحله شتشو می شود.

در مرحله شتشو اعلا شویی با توجه به تشخیص کارشناس میزان مواد شتشوی تعیین شده به کار می رود. سپس فرش به مرحله خشک کردن وارد می شود.

پس از آن نوبت به اقدام بر روی لکه ها و بافت می رسد. در مرحله لکه بری متخصصان خانومی با به کارگیری موارد درجه یک  به از بین بردن لکه می پردازند. در لکه برداری بسته به نوع لکه ها و رنگ فرش مواد و زمان متفاوتی باید در نظر گرفته شود.

پس از لکه برداری به فرش و از بین بردن اثرات و لکه های مقاوم نوبت به استراحت و شتشوی آثار باقی مانده از مواد لکه بر می رسد و پس از خشک شدن فرش نوبت به پرداخت می رسد،

این مرحله برای فرش های دست بافت بسیار اهیمت دارد. فرش های دست بافت یکی از حساس ترین آثار هنری و صنایع دستی ایرانی هستند و نیاز به مراقبت فراوانی دارند. مرحله پرداخت به دو قسمت پرداخت ریشه و بافت شامل می باشد.

پرداخت بافت شامل رفوگری، رنگ گذاری و دواشویی است. پرداخت ریشه نیز به وسیله پرداخت و دارکشی صورت می گیرد. در پایان این مرحله فرش تقریبا اعلا شویی را تمام کرده است. شکل و رنگ مناسبی گرفته و آماده تحویل است. اما با این حال مرحله کنترل و تایید باقی مانده است.

بعد از مرحله پرداخت به مرحله کنترل و بازنگری می رسیم. کارشناسان خانمی بعد از کنترل کیفیت شتشو، کنترل مراحل پرداخت را اعلام می کنند.

بعد از اعلا شویی

بعد از کسب نمره مناسب فرش اتو کشی و بسته بندی می شود. و به وسیله تیم حمل به منزل مشتری بازگردانده می شوند.

مجموعه خانومی با داشتن تیم زبده امیدوار است که بتواند رضایت شما مشتریان عزیز را کسب نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا بازدید از صفحه اینستاگرام خانومی که به صورت دوره ای تخفیفات و جشنواره های آفر های ویژه را ارائه می دهد می توانید ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *